Değerli çalışanlarım, çözüm ortaklarımız ve müşterilerimiz,

Sivas'ta doğduğum köydeki ilköğretim yıllarında dedemin bayırda sayılabilecek hayvan ağılına aşağıdaki dereden suyu bin bir zorluklarla yukarılara taşımasına şahit olduğum yıllarda “bunun daha kolay bir yolu olmalı” diye kafa yorduğum ancak o yıllarda aldığım eğitimin nispeten kısıtlı olması ve teknik olanaksızlıklar sonucu bir faydamın dokunamaması oldukça ağırıma gitmişti. Takip eden yıllarda farklı şehirlerde aldığım eğitimler sırasında ise tepemden uçan tonlarca ağırlıktaki uçakların nasıl olup da havada kalabildiği gibi aerodinamik (olduğunu bilmeden) kuramlar hep kafamı kurcalayan hususlardı.

Sonunda ODTÜ'nün Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduğumda ise kafamdaki bu soruların yerini çok daha farklı ve innovative sorular almıştı. Mühendislik dalındaki iş deneyimlerim sırasında bulunduğum ülkelerde -ki rüzgar elektrik santrallerinin başlangıcı 19. YY'a dayanır, geleceğin yenilenebilir, hatta sürdürülebilir enerjiye çok ihtiyacı olacağını görmemin iş hayatımın kalan kısmını şekillendireceğini bilemezdim.

Kısıtlı şahsi olanaklarımla kurduğum ilk ticari teşebbüsüm ile 1998 yılında Türkiye'nin ilk RES'i unvanına sahip Alaçatı/Çeşme'de türbin kurulum, bakım ve onarım hizmeti vermem ile aradan geçen 20 yıl arasında ülkemin kurulu santral kapasitesinin 7,2 mw'den 2018 sonu itibarıyla 7,369 mw'a çıkması beni sadece bir müteşebbis olarak sevindirmekle kalmamış, çevre koruması, istihdam alanları ile birlikte diğer enerji üretim kaynakları için ayrılacak yüksek bedellerin farklı yerlere aktarılması da bir o kadar mutlu etmiştir.

Şimdilerde ise bu eşsiz deneyimi ve sermaye birikimini bu sektör ile henüz tanışmış dış ülkelerde pazarlamak ve yine ülkeme döviz olarak kazandırmak ayrı bir tutkum haline gelmiştir.

İnsan kaynaklarımıza verdiğimiz değer ve insanı ön planda tutan anlayışımız sayesinde, çalışanlarımızın yüksek enerjisi, motivasyonu ve özverileri ile artık Genba Grup olarak anılan şirketlerimiz bugün Pakistan'da, Fas'ta, Romanya'da ve Kanada'da Genba adıyla ve bulundukları ülkenin vatandaşlarını istihdam ederek küresel oyuncular arasında yerini almıştır.

Öte yandan AR-GE ve çelik yapı alanında yine ülkemizdeki türbin üreticilerine imalat hizmeti vererek söz konusu türbinlerde kullanılmakta olan parçalar ile bu sektöre verilmiş olan “yerlileştirme” teşviklerine de katkı sağlamaya artarak devam etmektedir.

Yenilenebilir enerji sektörünün solar, RES, rüzgâr ölçüm direkleri ve analizi, imalat, mesleki eğitim ve perakende alanlarında rüzgârı arkamıza alarak yaptığımız her yeni yatırımımız ailemizi daha da büyütürken, enerjimizi ve büyümemizi de sürdürülebilir kılmaktadır.

Sizlerle birlikte nice başarı hikâyelerine…

 


 

Hizmet Verdiklerimiz

Bilgi birikimimizi daha fazla noktaya ulaştırmak için konusunda uzman çözüm ortaklarımız ile çalışıyor ve onların değerini biliyoruz.

Çözüm Ortakları

MND Ajans
©2019 Tüm Hakları Saklıdır.
©2019 Tüm Hakları Saklıdır.
MND Ajans